Je čest být Slovanem….

O původu a poslání Slovanů, aneb proč je čest býti Slovanem…

Dnešní doba poskytuje neuvěřitelný rozsah a dostupnost mnoha informací z nespočtu zdrojů a oblastí. A právě v tom vnímám někdy i problém. Proč? Jednak nás jedna informace od druhé rozptyluje a také díky ohromnému objemu informací je nutností osvojení si schopností filtrace těchto dat. Nemluvě o čase, který je nutný pro ověřování a dohledávání.

Při mém pátrání po slovanských kořenech jsem se potýkal s něčím podobným. Najednou jsem byl zavalen nespočtem dat, která si vyžádají dlouhý čas a mnoho trpělivosti pro jejich roztřídění a zpracování. Při tomto hledání jsem několikrát narazil na jméno zajímavého člověka paní Věry Ovečkové. Je to žena, která ve svém oboru z akademického prostředí není tolik známá, ale zato je čitelná a platná. Její přednášky jsou studnicí informací vedoucí velmi hluboko pod povrch. Několikrát jsem měl možnost si ověřit její tvrzení a vždy jsem byl velmi mile překvapen.

Paní Ovečková je pro mě v oblasti poselství Slovanů velikou autoritou a věřím, že pokud se o obor Slovanů zajímáte, pak i vám má co sdělit. Více informací naleznete na jejím webu: www.veraoveckova.cz

Dnes bych Vás rád odkázal na pásmo tří videí odvysílaných mojí oblíbenou duchovní televizí Cesty k sobě, ve kterých se v kostce a srozumitelným způsobem dozvíte nejzákladnější informace o počátku slovanství, tradicích a mnoho jiném. Ve více jak tříhodinovém pásmu rozhovorů se tedy poutavým způsobem dozvíte vše podstatné o Slovanech, aniž byste museli složitě pátrat po všech informacích zdrojích. Čtvrtý díl je záznamem z archívu SVCS z druhého ročníku Alchymistického Festivalu v Litoměřicíchv roce 2016. Seriál určitě všem doporučuji ke shlédnutí.

Díl první: Věra Ovečková, Pravoslav, Je čest být slovanem

Díl Druhý: Věra Ovečková, Je čest být slovanem II.

Díl třetí: Věra Ovečková, Je čest být slovanem III.

Díl čtvrtý: Věra Ovečková, Je čest být slovanem IV.

Díl pátý: Věra Ovečková, Je čest být slovanem V.

Official website Kamil Bolek / ecology, technology, society, creation
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *