Jaro je tady a s ním i začátek grilovací sezóny…

Robot na čištění grilu

Jak se vyhnout čištění grilů, aneb když má kartáč nožičky…

Jaro právě začalo, a i když ještě večerní teploty nepřesáhly příjemných dvacet stupňů, většina z fandů do grilování nedočkavě oprášila své grily, aby se mohli opět oddávat slastným pocitům pohody a chuti. Ano. Ten, kdo jednou propadl kouzlu grilovací atmosféry, si nedokáže svůj život bez grilu představit. Navíc, grilování je skvělou příležitostí ke společenskému životu a setkávání s rodinou. Jinak řečeno, ten kdo ještě negriluje, přichází o výjimečný společensko-gurmánský požitek.

Pravdou však zůstává, že jednu vadu na kráse grilování má, stejně tak jako každý konec večírku. Milovaní přátelé se pomalu vytrácejí a pán domu, tedy v našem případě grilu, zůstává osamocen nejen se spoustou nádobí, ale především s připálenou plotnou grilu. Což o to, nádobí zvládne robot jménem myčka, ale co s grilem? Zase ho drhnout s mosazným kartáčem, nebo marně přesvědčovat za vysoké úplatky jiného člena domácnosti o tom, že tentokrát to drhnutí je skutečně naposledy? Jó, kdyby se tak jídlo nepřipalovalo, nebo kdyby tak měl kartáč nožičky a sám by gril vydrhl… Tady je každá babská rada drahá. Ale nezoufejte, inženýři z robotiky nás v tom nenechali.  Představte si, že se skutečně pokusil i o sestrojení kartáče, který sice nemá nožičky, ale přesto sám gril vykartáčuje.

Automatický kartáč? Cože?

Věřte, že se skutečně, nejedná se o hloupý žert. Svět už nikdy nebude stejný, protože se zrodil „chytrý robotický kartáč bez nožiček“ jménem Grillbot…

Tento úžasný vynález byl původně vyvinut technology ve spojených státech pro rychlé čištění teplé grilovací plotny mezi grilováním jednotlivých porcí jídla, aby se odstranily zbytky a spaliny pokrmu. Robot totiž vydrží teplotu téměř 100 stupňů, proto pro něj není teplý rošt problémem.

I když robot využívá při svém čištění počítačový algoritmus s inteligentním CPU, který řídí tři nezávislé motory, samotná obsluha je velmi jednoduchá. V podstatě se jedním tlačítkem určí délka programu a o vše ostatní se automaticky postará autopilot Grillbota. Údržba tohoto robota je také velmi jednoduchá. Po dokončení čištění se robot sám vypne a následně můžeme kartáče odepnout a omýt například v myčce.

Obecnou nevýhodou chytrých přístrojů, které obsahují zabudovanou baterii je, že v případě nepravidelného využívání hrozí významné zkrácení jejich životnosti. I na tuto skutečnost brali inženýři při vývoji zařízení zřetel. Grillbot obsahuje kvalitní dobíjecí Li-Po akumulátor o kapacitě 1400 mAh, s výdrží minimálně 90 minut. Proto na konci hlavní grilovací sezóny stačí robota nabít a uložit, aniž by došlo k jeho znehodnocení.

Právě proto je tento první robotický čistič grilů nejprodávanějším robotickým příslušenstvím pro grilování v USA. Grillbot získal ocenění ”Innovation Robot 2013” na mezinárodní výstavě hardware v Las Vegas.

Ruku na srdce, přátelé, zbavte se jednou pro vždy zbytečného stresu z čištění grilu a dopřejte si už jen dokonalou pohodu při grilování. Na špinavou práci s čištěním grilu použijte „chytrý robotický kartáč bez nožiček“, který se jmenuje Grillbot. 

Official website Kamil Bolek / ecology, technology, society, creation
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *