Na vlastní kůži…

Na vlastní kůži…

Když v médiích slýchávám o tom či onom, když například okrade nějaká organizovaná skupina zlodějíčků nějakého nepřipravence o nějakou tu tisícovku, málokdy se nad tím pozastavím. Jasně, je toho plný informační éter a já, jako bych už získával proti těmto informacím imunitu. Jaké bylo však překvapení, když se něco takového málem stalo mě…

Ráno, když se začínám připravovat ve své práci, mi jedenkrát zazvonil telefon. Než jsem ho obratem stihl zvednout, hovor mi někdo zavěsil. „Jasně….“ přemýšlím letmo nad neznámým telefonním číslem s tím, že jakmile dokončím úkol, zavolám zpět.

Když jsem úkol dokončil sáhl jsem intuitivně po svém mobilu s tím, že jdu zavolat zmeškanému, možná lépe řečeno – zavěšenému, hovoru. Jelikož se jednalo o mé služební číslo, tak běžně nepátrám po formátu volajícího, natož když telefon začínal dvojkou…. Najednou mě však intuice zastavila a já se pozorně na číslo zahleděl.

Aha,…“ pomyslel jsem si. “ To číslo je nějak dlouhé…“ A skutečně. Napočítal jsem jeden, dva, tři…jedenáct čísel, začínajících na dvacet pět. Zarazil jsem se.

Počkej, počkej, Kamile…. Tohle je nějaká blbost. Co je to za nesmyslné číslo?

25 240 700 684 ??????

Přátelé, věřte mi, tohle často nedělám, ale číslo jsem si položil před sebe a začal hledat na internetu. A světe div se, uvedené numero bylo za poslední týden vyhledáváno 422 krát v souvislosti s podvodem. Poškození si stěžovali, že po zpětném zavolání se jim odečetl kredit a podobně.

Představa, že se tohle může stát i mojí milované mamince, manželce…, vlastně komukoliv, mě dost naštvala…

Šup s číslem do éteru… ať ostatní více vědí… A já osobně si tě dávám do blokovaných… Klik a je to….

Přátelé, co z toho plyne? Jelikož není v naší moci čelit rozumem všem nástrahám a pestrostem života, poslouchejme více svojí intuici, která je dle mé zkušenosti tou nejlepší ochranou před zbytečnou starostí… A těm šmejdům přeji sociální pochopení pro to, čím se živí…

Mějte se skvěle, přátelé…

Official website Kamil Bolek / ecology, technology, society, creation
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *