Vrtěti psem…

Představte si, jaké je to vrtěti psem….

Dnes mám jedno krátké zamyšlení nad dlouze diskutovaným tématem uprchlíků v EU. Už mě nebaví poslouchat z oficiálních médií vyprávění o zachraňování „nebohých“ uprchlíků, kteří si zachraňují svůj holý život před nelítostnou a zuřící válkou. Proč?

Možná si vzpomenete na filmový snímek Wag the Dog (Vrtěti psem) z roku 1997, ve kterém je absurdním způsobem zobrazena manipulace veřejných médií s veřejností… Tedy skutečně absurdním?

Tedy příklad…

Představte si, že by za druhé světové války přijímaly USA migrující „dobré“ Němce na svoje území ve statisícovém počtu, aby jim tak zachránili jejich život před válkou. Představte si, že by si tito uprchličtí Němci bez omezení vytvářeli po celém území Nacistická ghetta a veřejně vystupovali proti tak prohnilé západní společnosti, i když by jim USA nabídlo nejlepší materiální zázemí. Představte si, že by do USA nekontrolovatelně přicházelo tisíce mladých a zdravých mužů ukrýt se před tím zlým Hitlerem, ale následně by vytvářeli modlitebny s hákovým křížem, načež by Američané zatím bojovali za jejich svobodu. Představte si, že by tito Němečtí uprchlíci občas „vyhodili“ do povětří nějakou restauraci nebo kostel. A představte si, že by si z toho Američané nic nedělali a jen by dál vesele vítali další a další mladé uprchlíky. Říkáte, že je to nepředstavitelné?

Aha… Takže znova. Představte si, co byste udělali vy….

 

Official website Kamil Bolek / ecology, technology, society, creation
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *