Významný československý den dovršení plnoletosti

Čechoslovák

Významný československý den dovršení plnoletosti

Dnes je 28.října a právě proto bych chtěl vzpomenout na důležitost tohoto výročí. Je to den, kdybychom si měli s úctou a respektem vzpomenout na dar vlastního osudu. Je to den, kdy Čechoslováci opustili lůno Rakousko-Uherského mocnářství a začali se učit.

Ano, aby vzniknul nový život, musel Čechoslovák vypotit mnoho potu, uronit nespočet slz a přestát vážné nemoce, aby dospěl k síle a poznání. Musel se naučit nejen číst, psát a počítat, ale také rozpoznat lásku a nenávist. Musel pochopit, co je to odpovědnost a své poslání.

Dnes je důležité si připomenout, že minulost je důležitou zkušeností pro budování naší šťastné budoucnosti. Dnes si musíme připomenout nejen hrdiny z bojů válek, ale také nezištnou čestnost, pracovitost a velkorysost všech Čechoslováků, protože díky celé této historii jsme i my.

Připomeňme si naše tradice, hrdost a odvahu, ze které jsme vždy čerpali sílu, neboť Čechoslovák byl vždy aktivní, spravedlivý a tvůrčí. Čechoslovák si vždy dokázal udělat ze všeho srandu. Čechoslovák o věcech přemýšlel a s ostatními soucítil. Není důvod o sobě pochybovat. Světu jsme dali mnoho vynálezů a dokázali vybudovat i vlastní mořeplavbu. Čechoslovák byl a je srdcem Evropy. A protože srdce je duší těla, je naší čestnou povinností se této odpovědné role chopit.

Rok 2016 je však o to více důležitější, neboť jsme dovršili své plnoletosti. Dnes je tomu symbolických 98 let od založení Československa. Připomeňme si proto prosím nejen důležitost jednoty společnosti, ale také důležitost přínosu každého československého jedince.

Vzpomeňme z naší historie na to, že pravda není černá, bílá nebo rudá. Posaďme se v našem krásném podzimním lese a zapřemýšlejme o radosti, když se zrodil náš stát. Zapřemýšlejme o radostech, hrdosti a nadějích, které při tomto zrození naši předci měli. Zapřemýšlejme o všech bojujících obyčejných lidech a hrdinech, kteří za naši společnost a vyšší princip obětovali svůj život. Ano. Každý z nás je důležitým dílkem společnosti, ale pouze a jen naše jednota je naší sílou a hrdostí.

Děkuji mnoha lidem, že opět o věcech veřejných přemýšlí. Děkuji všem odvážným Čechoslovákům za to, že jsou ochotní reagovat a sejít se na náměstí. Děkuji všem za lekce, díky kterým jsme mohli dospět. Děkuji našemu prezidentovi za to, že i on o věcech přemýšlí, a že našel sílu být odpovědným Čechoslovákem.

Děkuji za to, že jsem hrdý Čechoslovák. Děkuji!!!

PS: jinak víte co ze zobrazí v obrazovém vyhledávači Google po zadání výrazu „československý“?

Official website Kamil Bolek / ecology, technology, society, creation
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *